Rady, tipy, nápady

Z ČEHO SE ZÁHONY STAVÍ?

Vyvýšené záhony lze provést v mnoha druzích materiálu. Pokud se rozhodnete záhon zakoupit, v obvyklé nabídce hobbymarketů či dalších prodejců najdete provedení záhonů z plechu i plastu. Nabízí se tak spousta tvarů a barev.

Pro zahradu nejpřirozenější je dřevo. Vyvýšený záhon ze dřeva má také spoustu podob. Od jednoduchých ohrádek, kladených na sebe, přes stavby z kuláčů, masivních prken, trámků či hranolů. Estetická funkce dřeva v zahradě je také velmi vysoká, na rozdíl od plechu.

Doporučujeme vyvýšené záhony značky WoodBlocx. Snadno se sestavují, nevyžadují žádnou velkou námahu a zkušenosti. Sestavíte si je s použitím základního nářadí. Jsou vyrobeny z dřeva pěstovaného dle zásad trvale udržitelného rozvoje. Minimální trvanlivost je 15 let a jsou vhodné na jakýkoliv povrch včetně svahů.

CO SE DÁ V ZÁHONU PĚSTOVAT? 

Díky tlení a vytváření tepla uvnitř záhonu se v něm daří prakticky všem rostlinám. Zpočátku můžete pěstovat zeleninu náročnou na živiny, např. okurky, dýně, cukety, rajčata, cibuli nebo jahodník. Do záhonu můžete i přímo vysévat  – ředkvičky nebo petrželku atd.

Zeleninu můžete kombinovat s okrasnými rostlinami nebo bylinkami; mnoho z nich působí odpudivě na škůdce!